Citrus sinensis - Pomarančovník Arancio na kmienku, výška 60-70 cm, kont. 5 l

Kód: 3410
Neohodnotené
49 € / Ks
Skladom

Stálozelený strom s kruhovou korunou, sladkými a šťavnatými plodmi - pomarančmi a kvetmi, ktoré sú biele a veľmi voňavé, čo prispieva k príjemnej atmosfére v okolí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výhody v bodoch

Rýchla expedícia

Produkty skladom expedujeme do 2-3 dní.
Výhody v bodoch

Kvalitné balenie

Prikladáme veľkú dôležitosť kvalitnému baleniu rastlín.
Výhody v bodoch

Na trhu už od roku 2000

Sme pre Vás tou spoľahlivou oázou v záhradkárskom svete.
 

Citrus sinensis, známy tiež ako pomarančovník, je stálozelený strom s kruhovou korunou. Je to jedna z najpopulárnejších citrusových rastlín, ktorá je známa svojimi sladkými a šťavnatými plodmi - pomarančmi. Pomarančovník arancio je stredne veľký strom, ktorý môže dorásť do výšky až 10 metrov. Má hustú korunu so sviežo zelenými, lesklými listami. Jeho kvety sú biele a veľmi voňavé, čo prispieva k príjemnej atmosfére v okolí. Plody pomarančovníka arancio, pomaranče, sú jedinečné svojou sladkou chuťou a šťavnatosťou. Dosahuje veľkosť zvyčajne 7-8cm. Majú okrúhly až oválny tvar. Dužina plodov je bohatá na vitamín C a obsahuje príjemnú kombináciu sladkosti a kyslosti. Pomaranče sa konzumujú čerstvé, lisované na džús, používajú sa v kuchyni pri príprave dezertov, nápojov, šalátov a sú populárnou ingredienciou v mnohých receptoch. Pomarančovník arancio vyžaduje slnečné a teplé stanovisko na optimálny rast. Pestuje sa najlepšie v dobre priepustnej pôde, ktorá je bohatá na organické látky. Rastlina potrebuje dostatočnú zálievku, pričom je dôležité udržiavať vlhkosť pôdy, ale zároveň predchádzať prebytku vody, ktorý by mohol spôsobiť hnilobu koreňov. V našich podmienkach sa odporúča pestovať v kvetináči. Pomarančovník arancio je mrazuvzdorný do istej miery, ale v oblastiach s chladnejším podnebím môže vyžadovať ochranu pred nízkymi teplotami. Mrazuvzdorný do -3°C.

Zazimovanie citrusov, známe tiež ako zimný pokoj alebo dormancia, je kľúčovým obdobím pre správny rast a vývoj týchto rastlín. Počas zimovania je dôležité poskytnúť citrusom primerané podmienky, aby si oddýchli a pripravili sa na nový rastový cyklus. Ideálne zazimovanie citrusov trvá minimálne 8 týždňov. Počas tohto obdobia je potrebné znížiť teplotu na 2 až 8 °C. Počas zazimovania citrusy nevyžadujú také množstvo svetla ako počas vegetačného obdobia. Zálievka citrusov by mala byť počas zimovania obmedzená. Cieľom je udržať substrát miernym vlhkým, ale nie príliš premočeným. Dôraz sa kladie na udržanie dostatočnej vlhkosti v pôde, aby korene citrusov nepreschli. Je dôležité mať na pamäti, že korene citrusov aj počas zimovania stále rastú. 

Dodatočné parametre

Kategória: Exotické rastliny a ovocie
Hmotnosť: 6 kg
Botanický názov: Citrus sinensis arancia

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: