Citrus reticulata - mandarínka na kmienku, výška 50-70 cm, kont. 5 l

Kód: 3409
Neohodnotené
49 € / Ks
Skladom

Je jedným z najznámejších citrusových druhov a jeho plody sú vďaka svojej sladkej chuti a jedinečnému aróme veľmi obľúbené.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výhody v bodoch

Rýchla expedícia

Produkty skladom expedujeme do 2-3 dní.
Výhody v bodoch

Kvalitné balenie

Prikladáme veľkú dôležitosť kvalitnému baleniu rastlín.
Výhody v bodoch

Na trhu už od roku 2000

Sme pre Vás tou spoľahlivou oázou v záhradkárskom svete.
 

Citrus reticulata, známy aj ako mandarínka, je stálozelený strom. Je jedným z najznámejších citrusových druhov a jeho plody sú vďaka svojej sladkej chuti a jedinečnému aróme veľmi obľúbené. Mandarínka je kompaktný strom, ktorý dosahuje výšku približne 4 až 6 m. Má zaoblenú korunu s tmavozelenými, lesklými listami, ktoré sú elypsovitého tvaru dlhé 5-7cm a široké 2-3cm. Jeho kvety sú voňavé, bielo-zelené a vytvárajú príjemnú atmosféru v okolí. Mandarínky sú významným zdrojom vitamínu C a iných dôležitých živín. Ich plody môžu byť konzumované čerstvé, pridané do ovocných šalátov, džemov, dezertov a nápojov.

Pestovanie mandarínky vyžaduje slnečné a teplé stanovisko. Táto citrusová rastlina preferuje dobre priepustnú pôdu, ktorá nemusí byť príliš bohatá na živiny na živiny. Je dôležité udržiavať dostatočnú vlhkosť pôdy, ale zároveň predchádzať prebytku vody, aby sa zabránilo hnilobe koreňov. Mandarínka obyčajná (citrus reticulata) je veľmi vďačný citrus pre pestovanie aj v našich podmienkach. Staršie rastliny sú krátkodobo odolné až do -9°C. Mandarínke vyhovuje podnebie okolo 22°C s dostatkom zrážok. Spomedzi citrusov má najvyššiu odolnosť voči chladu a suchu. Pri teplote -9°C ešte krátkodobo prežijú staršie rastliny avšak už strácajú listy. Mladé rastliny do troch rokov ešte takúto odolnosť nemajú. 

Zazimovanie citrusov, známe tiež ako zimný pokoj alebo dormancia, je kľúčovým obdobím pre správny rast a vývoj týchto rastlín. Počas zimovania je dôležité poskytnúť citrusom primerané podmienky, aby si oddýchli a pripravili sa na nový rastový cyklus. Ideálne zazimovanie citrusov trvá minimálne 8 týždňov. Počas tohto obdobia je potrebné znížiť teplotu na 2 až 8 °C. Počas zazimovania citrusy nevyžadujú také množstvo svetla ako počas vegetačného obdobia. Zálievka citrusov by mala byť počas zimovania obmedzená. Cieľom je udržať substrát miernym vlhkým, ale nie príliš premočeným. Dôraz sa kladie na udržanie dostatočnej vlhkosti v pôde, aby korene citrusov nepreschli. Je dôležité mať na pamäti, že korene citrusov aj počas zimovania stále rastú. 

Dodatočné parametre

Kategória: Exotické rastliny a ovocie
Hmotnosť: 6 kg
Botanický názov: Citrus reticulata

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: