Citrónová tráva Cymbopogon Citratus, kont. 1 l

Kód: 1056
Vlastná produkcia
Neohodnotené
4 € / ks
Skladom

Bylinka má citrusovú arómu a liečivé vlastnosti. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať na záhrade rastlinu s exotickým vzhľadom a zároveň si užiť výhody jej vône a chuti.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
  • Cymbopogon citratus, známy tiež ako citrónová tráva, je bylinka pôvodom z južnej Ázie. Jej výrazná citrusová aróma a chuť ju robia populárnou nielen v kulinárskej oblasti, ale aj v medicíne a kozmetike.
  • Citrónová tráva má vzrast od 1,5 do 2,5 metra a tvorí husté trsy vzpriamených stoniek. Stonky sú tuhé, valcovitého tvaru a majú svetlozelenú farbu s niektorými fialovými odleskmi. Listy sú dlhé a úzke, s ostrými okrajmi a majú intenzívnu vôňu citrónu.
  • Táto rastlina vyžaduje slnečné stanovisko a dobre priepustnú pôdu. Je odolná voči suchu a teplu, a preto je často pestovaná v tropických a subtropických oblastiach. Citrónová tráva má rýchly rast a môže sa rozrastať veľmi bujne.
  • Jedným z hlavných využití citrónovej trávy je v kuchyni, kde sa jej listy používajú na ochutenie a dochutenie rôznych jedál. Má vynikajúcu citrusovú arómu a chuť, ktorá môže obohatiť šaláty, polievky, mäsové jedlá, čaje a dokonca aj dezerty. Tiež sa používa na výrobu esenciálnych olejov a aromatických vôní.
  • Okrem toho má citrónová tráva aj mnoho liečivých vlastností. Je známa svojimi antioxidačnými, protizápalovými, antifungálnymi a antibakteriálnymi účinkami. Jej čaj sa často používa na liečbu tráviacich problémov, upokojenie nervového systému a zlepšenie trávenia. Olej z citrónovej trávy sa používa v aromaterapii na zníženie stresu a zlepšenie nálady.
  • Celkovo je Cymbopogon citratus výraznou rastlinou so svojou citrusovou arómou a liečivými vlastnosťami. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú mať na záhrade rastlinu s exotickým vzhľadom a zároveň si užiť výhody jej vône a chuti.

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinky
Hmotnosť: 0.8 kg
Botanický názov: Cymbopogon Citratus
Kontajner: 1 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: