Céder himalájsky PENDULA 100-125 cm, kont. 9 l

Kód: 1500
Neohodnotené
59 € / ks
Skladom

Céder s previsnutými konármi, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie a najkrajšie odrody cédra. Jeho pichľavé ihlice majú zaujímavú modro-zelenú farbu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Céder himalájsky "PENDULA" je strom s previsnutými konármi, ktorý patrí medzi najobľúbenejšie a najkrajšie odrody cédra. Jeho pichľavé ihlice majú zaujímavú modro-zelenú farbu, ktorú si udržuje počas celého roka. V dospelosti dosahuje výšku 6 až 8 metrov a šírku 2,5 až 6 metrov. Tento strom rastie dobre v prakticky akejkoľvek dobre odvodnenej pôde, avšak je dôležité, aby mal dostatok miesta pre korene. Ideálne stanovisko je slnečné a dobre chránené pred vetrom. Céder himalájsky odrody "PENDULA" je najkrajší, keď je vysadený ako solitér, čím vynikne svojím atraktívnym vzhľadom. Táto odroda cédra himalájskeho je veľmi oceňovaná pre svoju výnimočnú vizuálnu príťažlivosť. Jeho trvalý zelený charakter a modro-zelené ihlice mu dodávajú nezameniteľný vzhľad a pôsobia osviežujúco v každom prostredí.

Pestovanie: Céder je odolný voči rôznym typom pôdy, pokiaľ je dobre priepustná, vrátane vápenatej pôdy. Vyhovuje mu vlhšia a výživná pôda, avšak dokáže sa prispôsobiť aj iným podmienkam. Pre optimálne rastové podmienky odporúčame pôdu s kyslým až neutrálnym pH. Ideálne je umiestniť céder na slnečné miesto alebo do polotieňa. Tieto podmienky mu pomáhajú prosperovať a vytvoriť zdravé a pekné ihličie. Mrazuvzdorný do -23°C.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté dreviny
Hmotnosť: 8.4 kg
Botanický názov: Cedrus deodara ´Pendula´
Výška pri dodaní: 100-125+ cm
Kontajner: 9 l
Kód rastliny: 1500

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: