Malina žltá Jantar 30-40 cm, kont. 1 l

Kód: 824
Neohodnotené
7,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…
Nová remontantná odroda so svetlo žltými až tmavo oranžovými plodmi vynikajúcej chuti
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: jún, august - október

Úroda: jún, august - október

Tvar plodu: stredne veľký okrúhly

Farba plodu: svetlo žltá, v plnej zrelosti až tmavo oranžová, lesklá

Dužina: veľmi sladká, aromatická, výborná, prenikavá

Použitie: dezertná odroda, priamy konzum

Rast: vzpriamený, dosahuje 1 - 1,5 metra

Jantar je dezertná odroda vyšľachtená v Poľsku so stredne veľkými guľovitými plodmi. Farbu majú svetlo žltú, v plnej zrelosti až tmavo oranžovú, lesklú. Dužina je veľmi sladká, aromatická, výborná, prenikavá. Prvý zber je v júni, druhý od augusta až do októbra. Jantár rastie vzpriamene a tvorí šľahúne od 1 - 1,5 metra. Výborná dezertná odroda vhodná predovšetkým na priamu konzumáciu.

Maliny a ich účinky: Obsahujú kyselinu elagovú, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhajú pri hojení rán a znižujú riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení. Dodávajú vlasom lesk a objem, pomáhajú pri poruchách zraku, šerosleposti a očných chorobách. Pomáhajú pri krvácaní z nosa a ďasien, zmierňujú silné menštruačné krvácanie. Zmierňujú problémy s močovým mechúrom a obličkami. Sú bohatým zdrojom vitamínu C, vlákniny a podporujú trávenie. Pôsobia antibakteriálne a protivírusovo, zmierňujú bolestivé prejavy artritídy.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerových sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Maliníky, ostružníky vsádzame jednotlivo na vzdialenosť 0,7 - 1 m v riadku k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe zrežeme na dva až tri púčiky, pokiaľ nie sú, zakrátime tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny počas vegetácie tvoria dlhé výhony, ktoré sa proti ohýbaniu uväzujú na vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Rez: Vykonávame každoročne po zbere, odstránime slabé a prebytočné výhony, dvojročné odstránime hneď nad zemou, jednoročné skrátime o 1/3. Ponecháme iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar zakrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Jantar´
Výška pri dodaní: 30-40 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: