Jabloň stĺpovitá Greencats, podp. M7, voľnok.

Kód: 796
Neohodnotené
14,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stĺpovitá jabloň pôvodom z Nemecka vhodná do menších záhradiek.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: mesiac po zbere

Úroda: koniec septembra

Tvar plodu: stredne veľký až veľký guľovitý

Farba plodu: zelená

Dužina: chuť je sladkokyslá, šťavnatá

Použitie: priamy konzum

Zimná stĺpovitá jabloň Greencats rastie do výšky 3,5 m, netvorí širokú korunu. Je vhodná na pestovanie do malých záhradiek. Opeľuje sa od ostatných odrôd balerín. Na jar kvitne bieloružovými kvetmi, na konci septembra zbierame zelené plody. Konzumné sú mesiac po zbere, skladovateľné do januára.

Výsadba: Najvhodnejší termín výsadby jabloní je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádzajú o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerované stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnou zeminou a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievaciu misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnou chráničkou proti okusu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami pri rašení, po odkvete a po júnovom prepade plodov. Používa sa napr. Cererit.

Ochrana: U jabĺk používame proti škodcom postrek proti kvetovke jabloňovej a to prípravkami Mospilan a Calipso na začiatku kvetu. Začiatkom júla sa vykonáva ochrana proti obaľovaču jablčnému prípravkom Reldan, Karate alebo Zeon. Proti voškám ochrana v prípade náletu po celý rok prípravkami Mospilan alebo Pirimor. Proti chorobám jadrovín používame pred a po odkvitnutí prípravky na báze Mancozebu (Delan alebo Dithane) plus systémové prípravky a to Discus, Zato alebo Flin plus. Tieto prípravky používame v dobe vyššej vlhkosti (jún, júl).

Dodatočné parametre

Kategória: Jabloň
Hmotnosť: 2 kg
Kontajner: voľnokorenný
Podpník: M7
Botanický názov: Malus domestica ´Greencats´
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: