Egreš kríkový HINNONMAKI RED 40-60 cm, kont. 2 l

Kód: 628
Neohodnotené
6,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Nenáročná odroda, ktorá má stredne vysoký rast a tvorí stredne hustú korunu. Je pozoruhodná svojou vysokou a skorou úrodou.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 

Konzumná zrelosť: prelom júna a júla

Úroda: prelom júna a júla

Tvar plodu: stredne veľký, hladký

Farba plodu: červená

Dužina: sladkokyslá až navinule sladká, lahodné chuti

Použitie: priamy konzum, zaváranie

Nenáročná odroda, ktorá má stredne vysoký rast a tvorí stredne hustú korunu. Je pozoruhodná svojou vysokou a skorou úrodou. Plody sú stredne veľké, s tenkou hladkou červenou šupkou. Plod neopadáva po dozretí.

Ako vysádzať egreše?

Výsadba egrešov : Pri výsadbe kríkového egrešu je dôležité dodržiavať niekoľko krokov. Sadenice egrešu sa zvyčajne vysádzajú na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade, že používate kontajnerované sadenice, môžete ich vysadiť kedykoľvek. Vždy však treba zaistiť dostatočné zavlažovanie. Balové rastliny by mali byť vybrané z vrecka, zeminu z nich vytrepeme a sadenicu namočíme cez noc do vody. Pri výsadbe kríkového egrešu je vzdialenosť medzi rastlinami 1,5m, pokiaľ sú vo forme kríka. Pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku, tak v tom prípade vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m. Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 až 3 očká. V ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ako chrániť egreše?

Ochrana egrešov : Ak sa vaše egreše stali obeťou múčnatky, je potrebné použiť vhodné ochranné opatrenia. Sírnaté prípravky alebo prípravok Discus sa môžu aplikovať v čase tvorby plôdika, aby sa zabránilo šíreniu ochorenia. Okrem toho je dôležité prihnojovať rastliny v ďalších rokoch po výsadbe plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

 

Dodatočné parametre

Kategória: Egreš
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Ribes uva-crispa ´Hinnonmaki Red´
Výška pri dodaní: 40-60 cm
Kontajner: 2 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: