Céder himalájsky FEELING BLUE na kmienku, výška 80-110 cm, kont. 15-18 l

Kód: 3404
Neohodnotené
114,90 € / Ks
Skladom

Je vždyzelený ihličnan s pomalým rastom, ktorý sa prirodzene rozvetvuje do šírky. Kultivar zapestovaný na kmienku, vytvára nádherný rozložitý solitér. Jeho previsnuté výhony sú pokryté trvalým modrozeleným ihličím. Ideálny aj na pestovanie vo väčších nádobách. 

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Céder himalájsky ´FEELING BLUE´ je vždyzelený ihličnan s pomalým rastom, ktorý sa prirodzene rozvetvuje do šírky 1,5 až 2 m. Je to pomerne nová odroda vyšľachtená v Holandsku. Tento kultivar, zapestovaný na kmienku, vytvára nádherný rozložitý solitér. Jeho previsnuté výhony sú pokryté trvalým modrozeleným ihličím. Je ideálny aj na pestovanie vo väčších nádobách na terase, balkóne alebo v záhrade. Jeho vždyzelená povaha a zaujímavý tvar robia z cédra himalájskeho ´FEELING BLUE´ vynikajúcu voľbu pre vytvorenie esteticky príťažlivých záhradných kompozícií. Mrazuvzdorný do -23°C.

Pestovanie: Céder himalájsky ´FEELING BLUE´ je odolný voči rôznym typom pôdy, pokiaľ je dobre priepustná, vrátane vápenatej pôdy. Vyhovuje mu vlhšia a výživná pôda, avšak dokáže sa prispôsobiť aj iným podmienkam. Pre optimálne rastové podmienky odporúčame pôdu s kyslým až neutrálnym pH. Ideálne je umiestniť céder na slnečné miesto alebo do polotieňa. Tieto podmienky mu pomáhajú prosperovať a vytvoriť zdravé a pekné ihličie.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté dreviny
Hmotnosť: 8.5 kg
Botanický názov: Cedrus deodara ´Feeling Blue´

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: