Borovica čierna PIERRICK BREGEON na kmienku 110-120 cm, kont. 18 l

Kód: 3443
Neohodnotené
155 € / Ks
Skladom

Kultivar krásnej miniatúrnej borovice s okrúhlym tvarom zapestovaný na kmienku. Má lesklé tmavo-zelené ihličie dlhé 5 až 8 cm, ktoré si zachováva svoju farbu po celý rok. Je odolná voči vetrom, mrazom a chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Borovica čierna Pierrick Bregeon je krásna miniatúrna borovica s okrúhlym tvarom, ktorá rastie veľmi pomaly a je ideálna pre menšie priestory. Rastie len 8 až 10 cm ročne. Jej hustý a kompaktný tvar je výsledkom dlhodobého šľachtenia, preto nie je potrebné ju strihať. Má lesklé tmavo-zelené ihličie dlhé 5 až 8 cm, ktoré si zachováva svoju farbu po celý rok. Je odolná voči vetrom, mrazom a chorobám.

Pestovanie: Borovica čierna Pierrick Bregeon nie je náročná na pôdu. Preferuje dobre priepustnú pôdu, pričom trvalé zamokrenie alebo nepriepustný íl môže poškodiť jej korene. Najlepšie rastie v ľahkej piesčitej alebo hlinitej pôde na slnečnom stanovisku. V málo výživnej pôde je vhodné pridať do koreňového balu kompost, hnoj alebo rašelinu, aby mala dostatok výživy. Preferuje pôdu s pH hodnotou medzi 4,6 a 7,5.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté dreviny
Hmotnosť: 9 kg
Botanický názov: Pinus nigra Brepo ´Pierrick Bregeon´
Výška pri dodaní: 110-120 cm
Výška kmienka: 80 cm
Kontajner: 18 l
Kód rastliny: 3443

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: