Slivka ČAČANSKÁ NAJBOLJA podp. myrobalán, voľnok.

Kód: 677
Neohodnotené
10,90 € / ks
Skladom
Stredne skorá cudzoopelivá slivka s atraktívnymi plodmi vhodnými predovšetkým na priamy konzum.  
 

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Slivka Čačanská Najbolja je odroda vyšľachtená v Juhoslávii. Kríženec odrôd Wagenheimova a Požegača. Vyžaduje teplejšie oblasti, hlinité úrodnej pôdy. Plod slivky Čačanská Najbolja je veľký, oválny, modro ­červené až fialovo modrej farby. Dužina pevná, zelenavá až žltkastá, šťavnatá, mierne aromatická. Dozrieva v druhej polovici augusta od 15.8 do 31.8. Odroda je tolerantná k šarke, odolnosť proti mrazíkom je vysoká.

Vlastnosti rastliny

Slivka Čačanská Najbolja

Popis produktu - ovocné stromy

Konzumná zrelosť:

15.8 – 31.8
Popis produktu - ovocné stromy

Úroda:

15.8 – 31.8
Popis produktu - ovocné stromy

Tvar plodu:

veľký až veľmi veľký, oválny
Popis produktu - ovocné stromy

Farba plodu:

modročervená až fialovo modrá
Popis produktu - ovocné stromy

Dužina:

pevná zelenavá až žltkastá, šťavnatá, mierne aromatická
Popis produktu - ovocné stromy

Použitie:

predovšetkým pre priamy konzum
Popis produktu - ovocné stromy

Opelovače:

Čačanská lepotica a Stenley
Popis produktu - ovocné stromy

Časté otázky k slivkám

Ako vysádzať slivku?

Najvhodnejší termín výsadby sliviek je jesenné obdobie, možno vysádzať aj na jar. Pri jarnej výsadbe ale stromčeky prichádza o zimnú vlahu, preto musíme dbať na častejšiu zálievku stromov. Kontajnerové stromy môžeme sadiť počas celého roka. Pri vlastnej výsadbe postupujeme tak, že vykopeme jamu dostatočne širokú, aby sa do nej zmestili korene a tak hlbokú, aby miesto očkovania odrody bolo po vysadení nad zemou. Korene zasypte jemnú zeminou, a zalejte dostatkom vody. Okolo stromu urobte zalievacej misku, aby voda neodtiekla preč, kmeň obaľte vhodnú chráničkou proti ohryzeniu a stromček pripevnite ku kolu, aby sa nevyvrátil vetrom. V nasledujúcom roku je nutné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami a to pri pučania, po odkvitnutí, a po júnovom prepade plodov. Toto hnojenie prispieva k rýchlejšiemu vývoju stromčekov a zlepšuje ich zdravotný stav. Na toto hnojenie sa používa napr. Cererit.

Ako vykonať rez slivky?

Dôležité je stromčeky po výsadbe zastrihnúť tak, že odstránime nadbytočné výhony, ponechané výhony skrátime o 1/3, aby stredná výhon prevyšoval postranné výhony.

Ako ochrániť slivku?

Proti škodcom u kôstkovín proti piliarke slivkovej pri ukončení kvetu Calipso alebo Mospilan v čase zamodrávání sliviek. Proti voškám použijeme v prípade náletu po celý rok prípravok Pirimor podľa návodu.

 

 

Naša ovocná škôlka

Popis produktu - ovocné stromy

Naša ovocná škôlka je domovom tých najzdravších ovocných stromčekov, prípadne kríkov, ktoré ponúkame na našom e-shope. S našimi starostlivo vybranými odrodami si môžete byť istí, že vaše záhrady budú plné života a bohatej úrody.

Dodatočné parametre

Kategória: Slivka
Hmotnosť: 2 kg
Botanický názov: Prunus domestica ´Čačanská najbolja´
Podpník: Myrobalán
Kontajner: Voľnokorenný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: