Ríbezľa stromčeková Z Juterbogu biela kont. 4 l na kmienku 60-70 cm

Kód: 326
Neohodnotené
10,50 € / ks
Skladom

Nemecká odroda bielych ríbezlí s dlhým hroznom s veľkými bobuľami.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: jún - júl

Úroda: jún - júl

Tvar plodu: strapec dlhý s veľkými bobuľami

Farba plodu: bieložltá

Dužina: kyslastá, aromatická

Koreňový bal: kontajner

Nemecká odroda stromkových bielych ríbezlí z Jütborgu. Rast je bujný, korunka je stredne zahustená. Strapec je veľmi dlhý s veľkými bobuľami bieložltej farby, dozrieva rovnomerne. Chuť majú kyslú a aromatickú. Plody dobre znášajú prepravu, dozrievajú od júna do júla. Je vhodný na pestovanie vo všetkých polohách, dobre znáša aj suchšie oblasti ale potrebuje úrodné pôdy. Vyniká vysokou odolnosťou proti mrazu.

Výsadba: Sadenice vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy. V prípade vysádzania kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Vždy je potrebné zaistiť dostatok vlahy. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín pokiaľ sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba, pokiaľ sa jedná o pestovanie na kmienku vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Rez: Po výsadbe je nutné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká, v ďalších rokoch odstraňujeme kolmé výhony a udržujeme otvorený tvar kríka alebo koruny.

Ochrana: Múčnatka egrešová - používajú sa sírnaté prípravky alebo prípravok Discus v čase tvorby plôdika. Rastliny je dôležité v ďalších rokoch po výsadbe prihnojovať plným hnojivom na začiatku vegetácie (Cererit).

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Ribes sativa 'Biela z Juterbog'
Výška kmienka: 60-70 cm
Kontajner: 4 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: