Ríbezľa kríková WELLINGTON kont. 4 l 40-70 cm

Kód: 331
Neohodnotené
6,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stredne skorá odroda čiernych ríbezlí. Plody majú sladkú, šťavnatú a vynikajúcu chuť. Odolná voči mrazu aj chorobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: od druhej polovice júla

Úroda: od druhej polovice júla

Tvar plodu: dlhý strapec s veľkými okrúhlymi bobuľami

Farba plodu: lesklá čierna

Dužina: sladká, šťavnatá, výborná

Ríbezľa Wellington je stredne skorá odroda čiernych ríbezlí, ktorá bola vyšľachtená v Anglicku v roku 1913 ako kríženec odrôd Baldwin a Boskoop Giant. Táto odroda nie je náročná na stanovište, no uprednostňuje pôdu, ktorá je vzdušná a priepustná. Nevhodné sú príliš suché alebo príliš mokré stanovište. Lesklé, čierne ovocie dozrieva postupne od druhej polovice júla. Strapec je dlhý s veľkými, okrúhlymi bobuľami, ktoré majú sladkú, šťavnatú a vynikajúcu chuť. Bobule sú tiež bohaté na vitamín C. Odroda Wellington je odolná voči mrazu aj chorobám, čo ju robí vhodnou na priamu konzumáciu aj na konzerváciu

Ako vysádzať ríbezle?

Výsadba ríbezle : Na jeseň alebo na jar vysádzame sadenice do dobre pripravenej pôdy. Pri výsadbe kontajnerovaných sadeníc si môžeme zvoliť ľubovoľný termín, avšak dôležité je zabezpečiť dostatok vlahy. Balové rastliny je potrebné vybrať z vrecka, vytrepať zeminu a sadenicu namočiť cez noc do vody. Vzdialenosť rastlín v prípade, že sú vo forme kríka sadíme 1,5 m od seba. Avšak, v prípade, že sa jedná o pestovanie na kmienku, tak vysádzame rastliny s oporou vo vzdialenosti 1 - 1,2 m.

Ako chrániť ríbezle?

Ochrana ríbezle : Proti múčnatke egrešov je vhodné použiť sírnaté prípravky alebo prípravok Discus, a to v období vytvárania plôdika. Je potrebné, aby rastliny v následujúcich rokoch po výsadbe boli prihnojené plným hnojivom na začiatku vegetácie hnojivom Ceherit.

Ako vykonať rez ríbezle?

Rez ríbezle: Po výsadbe je potrebné zastrihnúť výhony na 2 - 3 očká. V následujúcich rokoch postupujeme tak, že odstraňujeme kolmé výhony a usilujeme o to, aby sme zabezpečili otvorený tvár kríka.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Ríbezľa
Hmotnosť: 2.5 kg
Botanický názov: Ribes nigrum ´Wellington´
Výška pri dodaní: 40-70 cm
Kontajner: 4 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: