Malina POLKA 30-60 cm, kont. 1 l

Kód: 641
Neohodnotené
6,90 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Stáleplodiaca malina, ktorá patrí medzi najlepšie odrody. Je ideálnou voľbou pre začínajúcich pestovateľov, pretože je nenáročná.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

 

Konzumná zrelosť: od júla do októbra

Úroda: júl, august – október

Tvar plodu: veľký až veľmi veľký kužeľovitý

Farba plodu: lesklá červená

Dužina: aromatická s výraznou chuťou

Použitie: všestranné

Rast: stredne bujný až bujný

Odroda malín s názvom Polka bola vyšľachtená v Poľsku a je známa svojou nenáročnosťou na pestovanie. Dobre sa adaptuje na drsné podmienky a je obľúbená v celej Európe a teraz aj v Amerike. Polka preferuje pôdu s vyšším obsahom humusu, ktorá je dobre vlhká, ale nie príliš premočená. Táto odroda rastie dobre na  slnečnom aj polotienistom stanovišti.

Ako vysádzať maliny?

Výsadba malínVysádzanie malín sa vykonáva na jeseň alebo na jar, a to tak, že sadenice vysadíme do dobre pripravenej pôdy. Ak sa rozhodneme pre kontajnerové sadenice, môžeme vysádzať kedykoľvek. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vysádzame jednotlivo v riadku na vzdialenosť 0,7 - 1 m k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe odrežeme stonku na dva až tri púčiky, ak neexistujú, zrežeme tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny v období vegetácie vytvárajú dlhé výhony. Tieto výhony sa proti ohýbaniu uväzujú na už vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Ako vykonať rez malín?

Rez malín : Rez sa odporúča vykonať každoročne, a to v období po zbere. Vykonáme ho tak, že odstránime slabé a prebytočné výhony. Tie, ktoré sú dvojročné odstránime hneď nad zemou a jednoročné skrátime približne o 1/3. Odporúča sa ponechať iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar skrátime vrcholky.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Polka´
Výška pri dodaní: 40-60 cm
Kontajner: 1 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: