Malina červená WILLAMETTE 20-30 cm, kont. 1 l

Kód: 2292
Neohodnotené
6,90 € / ks
Skladom

Obľúbená skorá odroda s veľkými a chutnými plodmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Konzumná zrelosť: polovica júna - júl

Úroda: polovica júna - júl

Tvar plodu: veľký okrúhly

Farba plodu: tmavo červená, lesklá

Dužina: sladká, aromatická, pevná

Použitie: priamy konzum, dezerty

Malina Willamette je odroda, ktorá rastie polovzpriamene a vyznačuje sa hojným obrastaním novými výhonkami. Tento druh plodí na dvojročnom dreve a jeho plody sú okrúhle a rovnomerne tvarované, s tmavo červenou lesklou farbou. Zbierať ich je možné od polovice júna do júla a sú známe svojou vynikajúcou chuťou a sladkosťou. Dobre znesú prepravu. Maliny odrody Willamette sú vysoko odolné proti napadnutiu hubovými a koreňovými chorobami a stredne odolné voči mrazu. Táto odroda je vhodná na pestovanie v rôznych oblastiach.

Ako vysádzať maliny?

Výsadba malínVysádzanie malín sa vykonáva na jeseň alebo na jar, a to tak, že sadenice vysadíme do dobre pripravenej pôdy. Ak sa rozhodneme pre kontajnerové sadenice, môžeme vysádzať kedykoľvek. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a sadenicu namočíme cez noc do vody. Vysádzame jednotlivo v riadku na vzdialenosť 0,7 - 1 m k pripravenej konštrukcii. Po výsadbe odrežeme stonku na dva až tri púčiky, ak neexistujú, zrežeme tesne nad zemou. Rastliny vyženú výhony z koreňových očiek. Rastliny v období vegetácie vytvárajú dlhé výhony. Tieto výhony sa proti ohýbaniu uväzujú na už vopred napnutý drôt. Na začiatku vegetácie prihnojujeme plnými hnojivami napríklad Cererit.

Ako vykonať rez malín?

Rez malín : Rez sa odporúča vykonať každoročne, a to v období po zbere. Vykonáme ho tak, že odstránime slabé a prebytočné výhony. Tie, ktoré sú dvojročné odstránime hneď nad zemou a jednoročné skrátime približne o 1/3. Odporúča sa ponechať iba 6 - 8 výhonov, ktorým na jar skrátime vrcholky.

Dodatočné parametre

Kategória: Malina
Hmotnosť: 0.5 kg
Botanický názov: Rubus idaeus ´Willamette´
Výška pri dodaní: 20-30 cm
Kontajner: 1 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: