Hruška ázijská SHINSEIKI, podp. Kaukazská hruška, kont. 6 l

Kód: 2250
Neohodnotené
17,50 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Ázijská letná odroda hrušky vhodná pre stredné a teplé oblasti s dostatočnou vlahou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: september

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: stredne veľký guľovitý

Farba plodu: zelenožltá, neskôr zožltne

Dužina: sladko navinulá, šťavnatá, jemná, chrumkavá

Použitie: priamy konzum aj konzervácia

Rast: stredne bujný, koruna rozložitá s pravidelne obrastajúcimi konármi

Hruška Shinseiki je letná odroda ázijskej hrušky pochádzajúca z Japonska, ktorá vznikla krížením odrôd Nijiseiki a Chojuro. Táto odroda sa vyznačuje skorou, veľkou a pravidelnou plodnosťou. Plody majú strednú veľkosť a guľovitý tvar. Dužina je sladká, šťavnatá, jemná a chrumkavá. Zber plodov sa uskutočňuje v polovici augusta a konzumná zrelosť nastáva na začiatku septembra. Pre dosiahnutie väčších plodov sa odporúča prebierka. Shinseiki má vysokú odolnosť proti chrastavosti a miernu odolnosť voči nízkym teplotám, preto je najvhodnejšia pre teplé a stredné oblasti.

Ako vysádzať hrušky?

Výsadba: Na výsadbu prostokorenných hrušiek je najvhodnejšie jesenné obdobie, ale môžete ich zasadiť aj na jar. Pri jarnej výsadbe však stromy nemajú prístup k zimnej vlahe, a preto je dôležité ich častejšie polievať. Kontajnerované stromy môžete zasadiť počas celého roka. Ak sa rozhodnete pre vlastnú výsadbu, postupujte tak, že vykopete dostatočne širokú jamu na umiestnenie koreňov a dostatočne hlbokú na to, aby miesto očkovania bolo nad zemou po výsadbe. Zasypte korene jemnou zeminou a dostatočne zalejte vodou. Okolo stromu vytvorte zalievaciu misku, aby voda neodtekala preč. Kmeň stromu ochráňte pred okusom vhodným ochranným materiálom a upevnite ho ku kolíku, aby sa nestal obeťou vetra. Po výsadbe je dôležité stromčeky zastrihnúť tak, aby ste odstránili nadbytočné výhony a zakrátili ponechané výhony o tretinu, aby stredný výhon prevyšoval postranné výhony. V nasledujúcom roku je potrebné stromy prihnojiť dusíkatými hnojivami v čase rašenia, po odkvete a po júnovom prepade plodov, aby sa zlepšil ich zdravotný stav a podporil rýchlejší rast. Pre toto hnojenie môžete použiť napríklad Cererit.

Ako chrániť hrušky?

Ochrana: Ak chceme chrániť jadroviny pred škodcami a chorobami, musíme pravidelne vykonávať určité opatrenia. Na začiatku kvitnutia by sme mali aplikovať postrek proti kvetovke jabloňovej, využitím prípravkov Mospilan a Calipso. Na začiatku júla je potrebné vykonať ochranu pred Obaľovačom jablčným, a to prípravkami Reldan, Karate alebo Zeon. Proti napadnutiu voškami, môžeme použiť prípravky Mospilan alebo Pirimor podľa návodu. Na ochranu pred chorobami jadrovín sa odporúča pred a po odkvitnutí použiť prípravky na báze Mancozebu (Delan alebo Dithane) plus systémové prípravky, ako sú Discus, Zato alebo Flin plus. Tieto prípravky je vhodné používať v období vyššej vlhkosti, napríklad v júni alebo júli. Na ochranu pred hrdzou hruškovou realizujeme ochranu pri rašení, a to prípravkom Flin plus - držime sa návodu.

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: Hruška
Hmotnosť: 4 kg
Botanický názov: Pyrus communis ´Shinseiki´
Výška pri dodaní: 130-160 cm
Podpník: Semenáč
Kontajner: 6 l
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: