Ginko dvojlaločné 175-230 cm, kont. 18 l

Kód: 1674
Neohodnotené
95 € / ks
Skladom

Fascinujúci opadavý strom, ktorý nás očarí svojou unikátnou svetlo-zelenou korunou, ktorá sa na jeseň mení na nádherné zlato-žlté farby.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
 
 

Ginkgo biloba je fascinujúci opadavý strom, ktorý nás očarí svojou unikátnou krásou. Jeho nepravidelný tvar dodáva záhrade osobitý šarm. Okrem toho, ginko láka svojou svetlo-zelenou korunou, ktorá sa na jeseň mení na nádherné zlato-žlté farby. Dorastá do výšky 5 až 10 m. Pre ginko je ideálna dobre priepustná a vzdušná pôda. Preferuje slnečné miesta alebo polotieň. Jeho mrazuvzdorný do -29°C.

Liečivé účinky: Okrem svojej estetickej hodnoty má aj významné liečivé vlastnosti a je považovaný za jednu z najcennejších liečivých rastlín. Pomáha zlepšovať krvný obeh a cievnu sústavu, upravuje srdcový rytmus a slúži ako prevencia infarktov a mozgových príhod. Má tiež pozitívny vplyv na normalizáciu krvného tlaku, prekrvenie končatín a zlepšenie pamäte a mozgových funkcií. Ginko má dokonca účinky pri liečbe Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby a pomáha pri poruchách sluchu, zvonení v ušiach a problémoch so zrakom.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté dreviny
Hmotnosť: 10.5 kg
Botanický názov: Ginkgo biloba
Výška pri dodaní: 175-230 cm
Kontajner: 18 l
Kód rastliny: 1674

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: