Vinič stolový rezistentný ESTER, balený koreň

Kód: 2463
Neohodnotené
9,50 € / ks
Skladom
Modrá veľmi skorá odroda stolového viniča, vhodná aj do vyšších polôh (balený koreň, vosk, vrecko s obrázkom)
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Konzumná zrelosť: polovica augusta

Úroda: polovica augusta

Tvar plodu: veľký strapec 300 g, bobule veľké guľovité

Farba plodu: tmavomodrá

Dužina: chruplavá, lahodne sladká, výborná

Vinič Ester je veľmi skorá odroda dozrievajúca už v polovici augusta. Hrozny sú veľké asi 300 g, bobule veľké, guľovité, tmavo modré s výbornou dužinou, je chruplavá, lahodne sladká. Odroda je rezistentná.

Výsadba: Sadenice stolového viniča vysádzame na jeseň alebo na jar do dobre pripravenej pôdy V prípade kontajnerovaných sadeníc je termín ľubovoľný. Balové rastliny vyberieme z vrecka, vytrepeme zeminu a namočíme cez noc do vody. Vysadíme tak, že je celá ponorená v zemi a iba štep je nad zemou. Po výsadbe zakryjeme nadzemnú časť rastliny navŕšenou kyprou zeminou a opakovane zalievame. Výhony na jar prerastú zo zeminy von, vtedy môžeme štep opatrne odhrnúť. Pri náraste výhonu na 5 – 10 cm vykonáme podlom. Ponecháme iba dva výhony a ostatné odstránime. Letorasty vyväzujeme ku kolu alebo k drôtom, aby boli stále vo vodorovnej polohe.

Ochrana: Univerzálny prostriedok na ochranu proti chorobám viniča je prípravok Kvadris, ktorý sa aplikuje po odkvitnutí podľa návodu. Vinič sa v ďalších rokoch prihnojuje Cereritom na začiatku sezóny a hnojivami s obsahom draselnej soli v priebehu sezóny.

Dodatočné parametre

Kategória: Vinič
Hmotnosť: 1 kg
Botanický názov: Vitis vinifera 'Ester'
Kontajner: balený koreň

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: