Albízia Julibrissin OMBRELLA BOUBRI 30-50 cm, kont. 2 l

Kód: 1656
Neohodnotené
18 € / ks
Momentálne nedostupné
Položka bola vypredaná…

Okrasný strom s exotickým a elegantným vzhľadom. Listy tohto stromu majú hlboko rezanú štruktúru. V letnom období je strom zdobený aj pestrými kvetmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výhody v bodoch

Rýchla expedícia

Produkty skladom expedujeme do 2-3 dní.
Výhody v bodoch

Kvalitné balenie

Prikladáme veľkú dôležitosť kvalitnému baleniu rastlín.
Výhody v bodoch

Na trhu už od roku 2000

Sme pre Vás tou spoľahlivou oázou v záhradkárskom svete.
 
 

Albizia julibrissin ´OMBRELLA BOUBRI´, je okrasný strom s exotickým a elegantným vzhľadom. Charakteristickým znakom Albízie ´OMBRELLA BOUBRI´ je jej výrazná farebná kombinácia. Listy tohto stromu majú hlboko rezanú štruktúru. V letnom období je strom zdobený aj pestrými kvetmi, ktoré sú jemne ružové a majú kvetné strapce. Kvitne v júli až v auguste, niekedy ešte aj na jeseň. Albízia ´OMBRELLA BOUBRI´ je strom strednej veľkosti, ktorý môže dorásť do výšky približne 5 - 8 metrov a šírky 4 - 6 metrov. Má šíriace sa, rozvetvené konáre, ktoré tvoria širokú korunu. 

Preferuje slnečné a záveterné stanovisko aby krásne kvitla a bola chránená pred mrazmi. V období prvých dvoch rokov od výsadby je vhodné poskytnúť mladým rastlinám ochranu pred mrazom. K tomuto účelu je odporúčané použiť hrubšiu vrstvu nástieľky, ktorá poslúži ako izolácia a pomôže rastlinám prekonať prípadné chladné teploty. Pôda by mala byť dobre priepustná, pretože je citlivá na premokrenie. Dobre rastie v pôdach chudobných na živiny. Albízia ´OMBRELLA BOUBRI´ je mrazuvzdorná do -20°C. Po zakorenení prejavuje toleranciu voči prechodnému suchu. Avšak, v období extrémnych horúčav si vyžaduje primeranú zálievku, čo následne prispieva k bohatému olisteniu. V zimnom období je dôležité ju ochrániť pred mrazom a na tento účel sa odporúča namulčovať ju vrstvou kôry, čo zabezpečí dostatočnú ochranu koreňového systému. V letnom období je možné zmenšiť vrstvu mulča, aby slnko mohlo ohrievať korene. Čo sa týka strihania, odporúča sa vykonávať ho na jar, po skončení mrazov.

Tento okrasný strom je vynikajúci ako solitér v záhradách, parkoch alebo priestoroch s dostatkom miesta. Jeho okrasné lístie a pôvabné kvety pridávajú exotický nádych a vytvárajú atraktívny vizuálny efekt. Albízia ´OMBRELLA BOUBRI´ je ideálna na vytvorenie výrazného bodu záujmu a priláka pohľady obdivovateľov rastlín.

Dodatočné parametre

Kategória: Exotické rastliny
Hmotnosť: 1.8 kg
Botanický názov: Albizia julibrissin ´Ombrella Boubri´
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: